Z histórie TJ Javorina Malcov

V roku 1965 bola založená telovýchovná jednota v Malcove. Následne v roku 1966 vznikol futbalový oddiel, ktorý začal hrať futbal v III. triede okresu Bardejov. V ročníku 1967/68 si futbalisti Malcova vybojovali postup do II triedy, teda okresnej ligy.
V roku 1981/82 postúpili naši futbalisti do krajskej súťaže I.triedy, skupiny šarišsko-dukelskej, kde účinkovali 3 nasledujúce ročníky. Kvôli reorganizácií krajských súťaží v ročníku 1985/86 sa opäť zostúpilo do nižšej súťaže, do II triedy okresnej súťaže.
Mládeži sa v našej obci venovala mimoriadna pozornosť. V dlhodobých súťažiach boli zapojené 4 mládežnícke mužstvá a to 2 dorastenecké a 2 žiacke, po jednom z nich štartovali v I triede kraja a tzv. „B“ mužstvá v okresných súťažiach.
Táto starostlivosť o mládež sa vyplácala, výsledkom čoho boli mnohí úspešní odchovanci nášho klubu, ktorí nás reprezentovali v I a II. ligových kluboch ako Jozef Valkučák, Ján Lukáč, Jozef Onúfer, Ján Kaščák, Jozef Lukáč a Marek Valkučák.

komentáre (2)

Diskusia

UPOZORNENIE: Z dôvodu zneužívania komentárov k anonymným urážlivým prejavom sme pristúpili k zaznamenávaniu IP adries komentujúcich a komentáre podliehajú následnému schvaľovaniu. V prípade názorov namierených voči iným osobám budú tieto komentáre schválené iba vtedy, ak užívateľ uvedie celé svoje meno.
úsmev úsmev žmurknutie phoda neistý jazyk smútok hnev šok

Komentáre vyjadrujú názory čitateľov. Administrátor nemôže meniť ich obsah. Vyhradzuje si však právo ich odstraňovať v prípade že budú obsahovať poburujúci obsah (vulgarizmy, rasistické názory, reklamu)