Futbal

Z histórie TJ Javorina Malcov

V roku 1965 bola založená telovýchovná jednota v Malcove. Následne v roku 1966 vznikol futbalový oddiel, ktorý začal hrať futbal v III. triede okresu Bardejov. V ročníku 1967/68 si futbalisti Malcova vybojovali postup do II triedy, teda okresnej ligy.

V roku 1981/82 postúpili naši futbalisti do krajskej súťaže I.triedy, skupiny šarišsko-dukelskej, kde účinkovali 3 nasledujúce ročníky. Kvôli reorganizácií krajských súťaží v ročníku 1985/86 sa opäť zostúpilo do nižšej súťaže, do II triedy okresnej súťaže.

Mládeži sa v našej obci venovala mimoriadna pozornosť. V dlhodobých súťažiach boli zapojené 4 mládežnícke mužstvá a to 2 dorastenecké a 2 žiacke, po jednom z nich štartovali v I triede kraja a tzv. „B“ mužstvá v okresných súťažiach.

Táto starostlivosť o mládež sa vyplácala, výsledkom čoho boli mnohí úspešní odchovanci nášho klubu, ktorí nás reprezentovali v I a II. ligových kluboch ako Jozef Valkučák, Ján Lukáč, Jozef Onúfer, Ján Kaščák, Jozef Lukáč a Marek Valkučák.

História klubuHistória klubu

História klubu