Navigácia

Obsah

Svätenie motoriek Malcov - Svidník

Typ: ostatné
Pane, ochraňuj nás, čo na dvoch kolesách, na silných strojoch brázdime cesty a užívame si slobodu života. Daj pozor na nás motorkárov a drž svoju ochrannú ruku nad nami a nad všetkými ľuďmi,čo denne riskujú svoj život, aby si užili tú krátku púť na tejto zemi čo najkrajšie. Amen.
Možno práve takto mnohí z nás začínajú svoj deň na motorke.
27. mája 2018 v čase obeda sa do našej obce schádzali motorkári z blízkeho i vzdialenejšieho okolia na 5. ročník Svätenia motoriek. Netradične sme sa vybrali za spoluautorom myšlienky otcom Jánom do Svidníka. Ku kolóne železných jazdcov, ktorí vyrazili z Malcova sa v Bardejove pridala ďalšia skupina. Krátko pred 14. hodinou sme boli vo Svidníku pred Gréckokatolickou farou. Nebo bolo zamračené ale prijatie srdečné a plné úsmevov. Po posviacke nasledovala spanilá jazda s príchodom na amfiteáter vo Svidníku, kde vrcholil Rusínsky festival.
Naše poďakovanie patrí policajným hliadkam z okresov Bardejov a Svidník za pomoc pri zabezpečovaní plynulej jazdy. Ďakujeme všetkým účastníkom za disciplinovanosť a vzájomnú ohľaduplnosť. Želáme krásnu sezónu plnú vzrušujúcich zážitkov a všetky prejazdené kilometre len bez nehody /maximálne s malým škrabancom/. Dovidenia o rok, priatelia !

Milan, Betka, Patrik, Zdeněk, Ivan, Eny

Vytvorené: 29. 5. 2018
Posledná aktualizácia: 2. 7. 2018 11:43
Autor: Správce Webu